دلایل استفاده از عودها و خواص جادویی و درمانی عودها

دلایل استفاده از عودها و خواص جادویی و درمانی عودها

دلایل استفاده از عودها و خواص جادویی و درمانی عودها

 

آیا می دانید عود چه نقشی در سطح انرژی بدن و محل كار و زندگی شما دارد؟

 تحقیقات گسترده دانشمندان, پزشکان و بزرگان گیاه شناسی بر روی عود ویژگیهای زیر را به اثبات رسانده است:

*™استنشاق روایح مطبوع باعث ایجاد و ارسال پیامهای عصبی در مغز و کل سیستم عصبی و دریافت واکنشهای مثبت می شود. بوی خوش عود به روح شما آرامش می بخشد، هاله شما را از انرژی های منفی پاك میكند و شما را آماده انجام مراقبه و دریافت یا انتقال انرژی می نماید.

*سوزاندن عود خود به تنهایی یکی از درمانهای اثر بخش برای جلوگیری و رفع استرس, ایجاد آرامش و تمدد اعصاب, رفع خستگی ، افزایش سلامتی فرد و بسیاری از بیماریهای دیگر می باشد.

√ سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژی های منفی موجود در محیط می شود.

√ رومیان و مصریان از عود ها بعنوان ماده ضد عفونی کننده ، ضد باکتری و دارویی برای درمان زخم کمک می گرفتند.

√ روایح مطبوع موجود در عود, فرد را فعالتر و سر زنده تر ساخته و باعث ارتباط شخص با درون خود شده و سطح انرژی مثبت محیط را بالا میبرد و پیامهای بویایی در مغز رابطه بدن و ذهن راسریعتر برقرار می كند و علاوه بر همه اینها هر چاكرا عود مخصوص خود را دارد.

عودها نه فقط برای از بین بردن بوهای بد و پراکندن بوی خوش بکار میرفت بلکه برای دور کردن روحهای پلید نیز بکار میرفته است.

در ایران گیاه درمانی پیشینه بسیار قدیمی دارد و اكنون با عود های گیاهی تائید شده می توان در درمان و آرامش روح و جسم خود و دیگران استفاده نمود.

رایحه درمانی توسط عود یکی از بی خطرترین ، کم هزینه ترین ، ارزان ترین و اثر بخش ترین متدهای درمانی می باشد یعنی برای انجام" آروماتراپی"رایحه درمانی در خانه به راحتی میتوان از سوزاندن عود استفاده کرد.

√ ترکیبات معطر طبیعی گلها و گیاهان که درعود یافت میشود و از طریق بینی وارد سیستم لیمبیک مغز و قسمت مخاطی هیپوتالاموس شده و با تحریکات اعصاب بویایی این قسمت که مسئولیت احساسات ، تنفس ، ضربان قلب ، غدد درون ریز ، حافظه و یادگیری را بر عهده دارد ، تاثیر قابل توجهی بر روحیات و خلق و خو می گذارد.
√ عصاره معطر گیاهان موجود در عود بدلیل ساختار تشکیل دهنده شان که معمولا شامل آلدئیدها ، کتونها ، استرها است ، نقش بسزایی در سلامت جسم و ذهن دارند.
√ سوزاندن عود باعث دور شدن امواج و انرژیهای منفی "شاچی" موجود در محیط میشود.

 و در آخر . . .

رایحه درمانی در كسب آرامش بسیار موثر است و افرادی كه ریلکسیشن را به دلایل مختلف مانند کمبود وقت و ... انجام نمیدهند با روشن كردن عود و انتشار رایحه گیاهی در محیط و تنفس آن به خود و خانواده یا همكاران خود آرامش را هدیه میدهند.

 

نکته مهم : جهت امکان خروج امواج و انرژی های منفی محیط و ورود هوا و انرژی های مثبت ، امکان جابجایی هوا را با باز کردن درب و یا پنجره ها مهیا کنید.

البته عودهای مختلف با روایح متفاوتی که دارند علاوه بر خوشبو کردن محیط خاصیت های ویژه ای دارند که در ذیل شرح آن امده است :

خواص عود صندل (Sandal ) :

عود صندل یکی از بهترین رایحه‌های طبیعی می‌باشد، عطر صندل برای مدیتیشن مفید است و نقش آن ارتقاء معنویت و موفقیت می باشد. چوب صندل از جنگل‌های هند استخراج می‌شود و بوی این چوب ذهن را آرام کرده و موجب ایجاد افکار مقدّس در ذهن می‌شود.

 

خواص عود دارچین (Cinnamon) :

این عطر تند دوست داشتنی که نماد پول، ثروت و رفاه می باشد . عطر دارچین از باشکوه ترین روایح است ؛ محرک ، گرمابخش و ضد نفخ است .ضد سرماخوردگی ، مناسب برای رفع سوء هاضمه و اختلالات گوارشی ، رفع بی اشتهایی ، سرزندگی و گردش خون را بهبود می بخشد ، دارای خاصیت ضد باکتری و ضدعفونی نمودن محیط نیز می باشد.

 

خواص عود باران جنگل ( Rain Forest ) :

عود خوش بو و معطر باران جنگل ، شاداب‌کننده و نشاط آور بوده و به افزایش حافظه کمک می‌کند و آرامش بخش است و احساس قدرت را افزایش می‌دهد.

 

خواص عود جنگل (Forest) :

عود رایحه جنگل به شما احساس صافی و سکوت درونی داده و ذهن شما را به طبیعت بکر و دست نخورده نزدیک می کند .

 

عود هفت شیر آفریقا (lion African7):

تقویت‌کننده اعصاب، آرام‌بخش، رفع فشارهای عصبی و ناآرامی، ضد استرس و اضطراب و همچنین رایحه بسیار دل‌انگیز این عود موجب شده که یکی از پرفروش‌ترین عودها شناخته شود

 

خواص عود وانیل (Vanilla):

وانیلی یک عطر آرام ، برای تشویق عشق ، جاذبه و افسون. از دیدگاه طب سنتی وانیل نیز همچون دیگر عودها دارای ویژگی‌های خاص خود است. تأثیر وانیل بر روی سیستم عصبی و مغز انسان موجب کاهش ترس و واهمه شده، افسردگی را نیز کاهش می‌دهد . در کل هیچ چیز نمی تواند مانند بوی خوش وانیل شما را گرم کرده و درونتان را ریلکس نماید . وانیل در علم آروماتراپی (رایحه درمانی) نیز طرفداران خاص خود را دارد.

 خواص عود ماه Moon:

عود خوش بوی ماه نیز دارای رایحه‌ای خنک و آرام بخش است و به افراد ، راحتی و آرامش اعصاب می‌بخشد. شما می توانید با استشمام عطر عود ماه لحظات آرامش و سعادتمندی را تجربه کنید و ذهن خود را تازه و آزاد نمایید.

 

خواص عود سیب سبز ( Green Apple)  :

عطر این میوه دارای خواص جوان کننده متعددی میباشد که به تن و روان شما طراوت وتازگی می بخشد.


خواص عود شاهدانه  (Cannabis) :  

عود شاهدانه از گل های شاهدانه بدست آمده است . بوییدن رایحه شاهدانه ، راهی است میانبر برای داشتن حس موفقیت، افزایش رویاها و ایجاد احساس آسمانی در خانه می باشد . همچنین دارای خواص شاداب کننده و رفع استرس و ضدافسردگی می باشد .

 

خواص عود اسطوخودوس (Lavender ):

عود اسطوخودوس (عود لوندر) دارای یک  رایحه دوست داشتنی از  عطر تازه گل اسطوخودوس می باشد که کاربرد آن برای آوردن صلح، آرامش، انرژی و توازن در محیط پیرامون و همچنین دارای خاصیت ضد اضطراب ، ضد افونی کننده ، آنتی بیوتیک ، باز کننده ذهن ، ضد تشنج ، ضد ویروس ، ضد افسردگی و تقویت اعصاب و روان است.اسطوخودوس دارای عطر و بوی لذتبخش ملایم است از زمان رم باستان استفاده های متنوعی از این گیاه خوشبو  میشده است.

 

خواص عود یاس (Jasmine):

پخش رایحه عطر یاس در فضا نقش موثری در آرامش روانی و ایجاد یک فضای عاشقانه دارد . عطر ملایم یاس خاطره انگیز تشکیل شده از یک میلیون شکوفه های کوچک سفید است . عود یاس برای رفع اختلالات خلق و خوی، رفع استرس و اضطراب و آرام بخشی کاربرد دارد.تحقیقات محققین نشان می ‌دهد: بوی شیرین گل یاس به اندازه والیوم آرامش بخش است و بدون هیچ عارضه جانبی اعصاب را تسکین می ‌دهد.

خواص عود رز (Rose) :

رایحه ای منحصر به فرد از یک میلیون گل رز ، یک منبع از خلوص متعالی به عنوان آرامش بخش ، رفع اختلالات خلق و خوی، ضد استرس و اضطراب، رفع کابوس شبانه و رفع افسردگی می باشد.

 

خواص عود خورشید (Sun) :

عود خورشید ؛ سرشار از انرژی و سرزندگی است.

 

خواص عود توت فرنگی  (Strawberry) :

نقش این عود ایجاد عشق، شانس و دوستی است.

 

خواص عود کاج (PINE ) :

کاربرد عود کاج ، در دورشدن انرژی های منفی، دفع اشخاص فوق العاده بد و جذب پول و رفع استرس و پاک کنندگی محیط می باشد .

 

خواص عود آنتی استرس (Anty Stress) :

عود ضد استرس یکی از جدیدترین عودها ؛ ضد استرس ، رفع استرس و كابوس شبانه ، رفع بی خوابی ، آرامش بخش است .

 

خواص عود چای سبز (Green Tea) :

دارای رایحه ای با بوی دل انگیز و تازه و پاک چای سبز بوده و ایجاد تمرکز از بارز ترین آثار رایحه چای سبز هست ، قدرت فکری را افزایش داده و قابلیت تمرکز را بالا می‌برد. آرام‌بخش است و در رفع استرس کمک می‌کند

.

 خواص عود نارگیل (Coconut):
عود نارگیل با عطری آرام بخش  و خنک یاد آور آرامش زندگی در جزیره ای دور و مرموز است و استشمام رایحه نارگیل ، راهی برای حذف موانع و رسیدن به موفقیت است.

 

خواص عود آنتی استرس (Anty Stress) :

یکی از جدیدترین عودها ؛ ضد استرس ، رفع استرس و كابوس شبانه ، رفع بی خوابی ، آرامش بخش است .

 

خواص عود ناگ چامپا (Nag Champa ) :

عود ناگ چامپا عطر بسیار خوش بو از  گل درخت champak  است، رایحه ناگ چمپا برای ایجاد و فضای آرام و خوب برای تشویق عشق و فضای عاشقانه و دوستانه است.

 

خواص عود نعنا هندی (Patchouli ) :

رایحه عود نعنا هندی با داشتن بوی خاکی دوست داشتنی از نعناع هندی درست شده است .استشمام رایحه آن منجر به صلح عاطفی و همچنین ایجاد و افزایش میل جنسی همراه است.

 خواص عود گل بنفش (Violet) :
عطر عود گل بنفشه برای ایجاد انرژی و افزایش اعتقاد شما به پیروزی کمک شایانی  کند .


خواص عود کندر (Frank) :

 عود کندر نقش بی نظیری در  باور به شادی و ایجاد یک فضای الهی را دارد. به همین علت است که اغلب در کلیساها و مراسم معنوی جهان استفاده می شود.

 

 عود  آجارو  (Ajaro):

عود آجارو یک مخلوط منحصر بفرد بوده که منجر به فعال شدن پروسه های ترمیم معنوی و ایده آل برای استراحت، یوگا، مدیتیشن ،تمدد اعصاب ، ایجاد فضای روحانی و عاطفی است .

خواص عود ام (Om ) :

 عودom  دارای یک رایحه خوش بو  طراحی شده برای ایجاد یک فضای صلح، سلامت و ثروت است. این رایحه  برای مدیتیشن، یوگا و تمدد اعصاب استفاده می شود .

خواص عود مشک (Musk) :

عود مشک گرانبها به عنوان یک عطر و بوی عرفانی شناخته شده است . استشمام رایحه مشک منجر به افزایش هوشیاری ذهنی و جذب قدرت می گردد.

 

 خواص عود کهربا یا عود عمبر (Amber) :

عود عمبر برای انرژی و آرزوی موفقیت استفاده می شود و رایحه آن نیز برای ایجاد یک فضای ایده آل برای تمرکز و مراقبه کمک خواهد کرد.

 

 خواص عود میخک :

عود میخک موثر در باز شدن گره های انرژی در چاکرای ریشه و رهایی از الگوهای اجتماعی خشک و متعصب کمک خواهد کرد.

 

 

جدول ارتباط رایحه ها با مراکز انرژی :

نام چاکرا

نام رایحه گیاه

خواص

چاکرای اول

( چاکرای ریشه )

مولادهارا

چوب سدر

وصل شدن به نیروهای زمینی و تمام اشکال زندگی طبیعی – ذخیره انرژی و تبدیل آن به امنیت و آرامش

میخک

باز شدن گره های انرژی در چاکرای ریشه – رهایی از الگوهای اجتماعی خشک و متعصب

چاکرای دوم

(جنسی یا خاجی)

روغن چوب صندل

افزایش قدرت تجسم – افزایش انرژی جنسی و تعالی آم به سطح معنوی – تلفیق انرژی های معنوی در سطوح احساس ، تفکر و عمل – مسکن ، ضد افسردگی ، ضد حساسیت و التهاب پوستی

چاکرای سوم

(شبکه خورشیدی )

اسطوخودوس

بسیار پر خاصیت با دامنه قابلیت های درمانی بسیار – آرام بخش شبکه خورشیدی – امواج ملایم و گرم آن سبب درک کردن و از بین بردن احساسات کنترل شده می شود – ایجاد کننده تعدل بین ذهن و بدن – تسکین اضطراب – بهبود حالت های روانی – مسکن – ضد اسپاسم – ضد عفونی کننده – بهبود صرع ، میگرن ، روماتیسم

رزماری

(اکلیل کوهی)

مناسب برای کم کاری شبکه خورشیدی – تقویت کننده – نشاط آور – تقویت کننده حافظه و تمرکز – پک کننده و شفاف کننده و محرک اعصاب – به علت اثر محرک ، غلبه بر سستی و رخوت و افزایش کارو فعالیت 

چاکرای چهارم

( قلب )

گل سرخ

تسکین دهنده – پاک کننده – نشاط آور – آرامش دهنده قلب – شفابخش آزرده دلی – بهبود مشکلات جنسی – تقویت اعتماد به نفس – بیداری قدرت درک ، زیبایی ، عشق و هستی ا افزایش سرور و ایثار – تصفیه کننده لذات حسی و تبدیل آن به عشق متعالی

چاکرای پنجم

( گلو )

مریم گلی

شفابخش مرکز تکلم – رها کننده انقباض این مرکز – محرک بیان پیام های درونی – تقویت قدرت اراده و قوه جنسی

اکالیپتوس

باز و پاک شدن چاکرای پنجم – سبب باز شدن صدای درون – سادگی و بی ریایی بخشیدن به ارتباطات – مساعد کردن خلاقیت

چاکرای ششم

(چشم سوم )

آجنا

نعناع

نشاط آور – سبب باز شدن چشم سوم – رهایی از افکار محدود قدیمی – افزایش روشنی و پاکی ذهن و قدرت تمرکز

  یاسمن

قوی کردن حس ها – پیوند دادن انرژی چاکرای چشم سوم با قلب ، سبب باز کردن ذهن بر تجسم و تصوراتی که حامل پیامی از حقیقت عمیق تر است

چاکرای هفتم

( تاج )

کندر

اثر حیات بخش بر ذهن و روان – پاک کننده محیط – آرام کننده تنفس – تسکین افسردگی و حقارت – عمیفتر شدن اعتقادات معنوی – مشتاق تر شدن برای نو الهی – موثر در گسترش آگاهی – دل کندن از نگرانی های دنیوی

نیلوفر

حامل و بالا برنده عشق ، سرور و دانش – افزایش هماهنگی و نور – هدایت گر روح به سمت یگانگی با خداوند