عود

شما کاربر گرامی می توانید با کلیک بر روی تصاویر دسته بندی شده ذیل، صفحه محصولات مدنظرتان را بررسی نمایید.

تاریخچه عود، انواع و کاربردهای عود

از طلوع روزگاران، بخور دادن همیشه به طور گسترده در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است، زیرا عنصری ضروری برای مناسک مذهبی و اعمال معنوی به طور کلی است.

اما معنویت گرایی به کنار، دلیل اینکه بخور دادن هنوز هم اکنون یک چیز بزرگ است این است که ظاهراً اثرات مفیدی دارد: بوی آن در واقع می تواند به طور قابل توجهی هوا و بنابراین انرژی محیط ما را تغییر دهد .

در نتیجه، امروزه کل صنعت عود به طور مداوم در حال رونق است و طیف گسترده ای از عطرها و اشکال مختلف توسط تعداد فزاینده ای از برندها مورد بررسی قرار می گیرند. در این نوشته، ما خصوص تاریخچه آن و انواع اصلی بخور، و همچنین مواد پرکاربرد آن بررسی خواهیم کرد تا اطلاع بیشتری در خصوص عودها بدست بیاورید.

مرور سریع تاریخی عودها

عمل بخور دادن همیشه بخشی جدایی ناپذیر از بسیاری از مراسم مذهبی از زمان های دور مصر باستان بوده است. این سنت سپس در بسیاری از کشورهای آسیا و امپراتوری روم گسترش یافته است. و به نکته جالب این است که خود کلمه "عود" از اصطلاح لاتین "incendere" گرفته شده است که به معنای واقعی کلمه به معنای "سوزاندن" است.

با این حال، در طی سال‌ها، بخور دادن برای مقاصد دیگر گسترش یافته و به لطف ظهورعلم، به اصطلاح «رایحه درمانی»، به تدریج تجاری‌تر شد. با این کار، ما به تدریج شروع به درک بهتری از اثرات مختلفی کرده ایم که رایحه های خاص می توانند بر روی بدن و ذهن ما ایجاد کنند.

مواد تشکیل دهنده عودها چیست؟

عود از مواد گیاهی معطر تشکیل شده است که اغلب با اسانس ها ترکیب می شودهرگاه بوی بخور به مشام ما می رسد، عطر گیرا آن معمولاً ایده چیزی تا حدودی معنوی، باستانی و مقدس را به یاد می آورد. و این به این دلیل است که مواد معطری که برای تهیه بخور استفاده می شود در بیشتر مواقع همان مواد اولیه است.

اگرچه تنوع زیادی از بخورهای مختلف وجود دارد، اما هر چوب معمولاً با استفاده از مواد گیاهی ساخته می‌شود که ترکیبی از رزین، دانه، ریشه و گل دارد. سپس این مواد با مواد قابل احتراق آلی مانند زغال چوب یا پودرهای چوب مخلوط می شوند که به طور طبیعی اجازه می دهد عود بسوزد و دود تولید کند.

انواع عود

وقتی به عود فکر می کنیم، تصویری که معمولاً به ذهنمان خطور می کند، تصویر چوبی است که دودی جذاب و خاکستری متصاعد می کند. اما در واقعیت، بخور دادن را می توان به روش های مختلف درک کرد و بنابراین می تواند اشکال متمایزی داشته باشد. به طور خلاصه اشکال مختلف عود در کشورهای مختلف و فرهنگ های متفاوت است و با پیشرفت تکنولوژی و افزایش یافته است.

عودهای شاخه ای

چوب های بخور تا حد زیادی محبوب ترین شکل بخور هستند. آنها معمولاً از یک هسته بامبو ساخته می شوند که سپس مخلوطی از روغن های ضروری، خاک اره یا غبار زغال چوب به آن اضافه می شود. همانطور که می توانید تصور کنید، زمان سوختن عود عمدتا به طول چوب بستگی دارد. در حالی که عود از نوع چوبی به طور یکنواخت می سوزد، عطری ملایم و ثابت پخش می کند که لحظه ای آرامش خالص را به ما هدیه می دهد.

عودهای مارپیچ

این نوع بخور به مارپیچ های بخور نیز معروف است و علیرغم اینکه به اندازه نمونه قبلی رایج نیست، اما یک مزیت فوق العاده دارد: مدت زمان سوزاندن آن طولانی است. اما درست مثل چوب های بخور، زمان سوزاندن عود مارپیچ بسته به اندازه آن یا بهتر است بگوییم قطر آن ممکن است متفاوت باشد.

عود مخروطی

عود های مخروطی معمولاً از مخلوطی از اسانس ها و پودر تهیه می‌شوند واغلب برای تقویت بوی هوا هنگام تمرین یوگا یا مدیتیشن استفاده می‌شود. اگر تصمیم دارید به سراغ این نوع بخور بروید، مطمئن شوید که اتاق شما خیلی کوچک نیست و پنجره را کمی باز نگه دارید. همچنین به خاطر داشته باشید که برخلاف چوب های بخور، مخروط های بخور به آسانی سوزانده نمی شوند و ممکن است برای استفاده صحیح از آنها لازم باشد مراحلی را دنبال کنید.

روش روشن کردن عودها

علاوه بر این، نحوه سوزاندن بخور نیز به نوع استفاده شما بستگی دارد. عود می تواند به وسیله شعله کبریت یا فندک مستقیماً مشتعل شود و به محض خاموش کردن شعله، دود ملایمی ایجاد می کند و عطر مطبوعی را در هوا پخش می کند. هر چوب زمان سوختن خاصی دارد که ممکن است بسته به شکل و مواد تشکیل دهنده آن متفاوت باشد. به عنوان یک قاعده کلی، یک عود میله ای معمولا بین 30 تا 60دقیقه طول می کشد.

خرید اینترنتی بهترین عودها و جاعودی

جهت خرید عود و جاعودی در فروشگاه تینوکالا کافی است تا به بخش عودها و جاعودی مراجعه نموده و با انتخاب رایحه های، کالاهای مورد نظر خود را تهیه نمایید و پس از درج اطلاعات دریافت کننده کالا، بسته های خود را در سراسر کشورعزیزمان درب منزل یا محل کار دریافت نمایید.