رایحه ها مرتبط با چاکراه ها و مراکز انرژی بدن

رایحه ها مرتبط با چاکراه ها و مراکز انرژی بدن

ما اغلب با انجام فعالیت های بدنی مانند ورزش یا استراحت استرس را برطرف می کنیم ، اما شاید ارزش آن را داشته باشد که کمی بیشتر در مورد تاثیر استرس بر انرژی ما فکر کنیم.

احساس استرس می تواند باعث شود که احساس نکنید خودتان و خارج از تعادل هستید. استرس طولانی مدت واقعاً می تواند انرژی ما را از بین ببرد و از نظر روحی و جسمی بر ما تأثیر بگذارد. وقتی در مورد انرژی صحبت می کنید ، ممکن است افرادی را که در مورد چاکراها یا عدم تعادل چاکراهای آنها صحبت می کنند ، شنیده باشید و از خود بپرسید که "آنها درباره چه چیزی صحبت می کنند"؟ پس بیایید کمی بیشتر بدانیم…

چاکراها چیست؟

ایده چاکراها از شیوه های میانجی گری قدیمی ناشی می شود ، کلمه "چاکرا" در زبان سانسکریت (زبان هندوئیسم) به معنی "چرخ" یا "دیسک" است و به نقاط انرژی معنوی درون بدن اشاره دارد. این مراکز انرژی یا نقاط درون بدن شما به نواحی اعصاب و اندام مرتبط هستند. هفت چاکرای شناخته شده در بدن وجود دارد که عبارتند از: تاج ، چشم سوم ، گلو ، قلب ، شبکه خورشیدی ، ساکرال و ریشه.

چرا چاکراها باید متعادل باشند؟

منظور از چاکراهای متعادل این است که انرژی زندگی شما ، پرانا یا جی (همه ما نام های متفاوتی برای آن داریم) به طور آزاد ، آشکار و واضح در بدن جریان دارد ، و شما احساس می کنید که در بالای جهان هستید! هنگامی که این اتفاق می افتد ، اعتقاد بر این است که سلامت و رفاه شما را تحریک می کند. بنابراین اگر این انرژی جادویی مسدود شود می تواند عدم تعادل جسمی ، روحی یا احساسی ایجاد کند که به صورت استرس ، اضطراب یا خستگی ظاهر می شود.

چگونه می توانم بفهمم که چاکراهای من متعادل نیستند؟

شما ممکن است فقط احساس "ناراحتی" کنید ، حالتان خوب نیست ، یا ممکن است احساس کنید که به تازگی هیچ چیز مطابق میل شما پیش نمی رود. ممکن است بتوانید اشکال چاکرایی را که نیاز به تعادل دارد ، مطابقت دهید ، مانند احساس بی دلیل بودن یا درد در پا یا ساق پا می تواند با چاکرای ریشه شما مرتبط باشد. اگر احساس پیچیدگی بیشتری دارید ، ممکن است بخواهید به یک درمانگر که با انرژی کار می کند برای درک عمیق تر آنچه نیاز به هماهنگی دارد ، مانند یک پزشک ریکی مراجعه کنید.

چه رایحه هایی از کدام چاکرا پشتیبانی می کنند؟

بنابراین ، از بالا شروع کنیم تا چاکراها را بررسی کنیم ، تمرکز آن بر چه چیزی است،چه چیزی ممکن است نامتعادل باشد و رایحه هایی هایی که می توانند به پشتیبانی کمک کنند.

چاکرای تاج - ساهاسرارا : بر معنویت تمرکز دارد. ممکن است تجربه کنید: تنهایی ، عدم ارتباط ، سردرد.

رایحه های ضروری برای تعادل چاکرای تاج : کندر ، اسطوخودوس و چوب صندل

چاکرای چشم سوم -آجنا : بر آگاهی تمرکز دارد. ممکن است تجربه کنید: ناامیدی ، تصمیم گیری در مشکل ، سردردهای تنشی.

رایحه های  ضروری برای تعادل چشم سوم: کلری مریم گلی ، رزماری و نعناع هندی 

چاکرای گلو - ویشودهی :بر ارتباط متمرکز است. شما ممکن است تجربه کنید: ترس از صحبت کردن ، گوش نکردن ، گلودرد.  

رایحه های ضروری برای تعادل: نعناع و اکالیپتوس

چاکرای قلب - آناهاتا- بر عشق و شفا تمرکز می کند. ممکن است تجربه کنید: ترس از عشق و تعهد ، نگه داشتن کینه ، آسم یا مشکلات تنفسی.

رایحه های ضروری برای تعادل: گل رز ، شمعدانی و ملیسا

چاکرای خورشیدی - مانی پورا  - بر خرد و قدرت تمرکز دارد. ممکن است تجربه کنید: احساس ناتوانی ، اضطراب ، احساس روده ، معده درد.

رایحه های ضروری برای تعادل: زنجبیل و علف لیمو(لیموگرس)

 چاکرای مقدس (جنسی یا خاجی) - سوادهیستانا : بر جنسیت و خلاقیت تمرکز دارد. ممکن است احساس کنید: از نظر احساسی جدا شده اید ، میل جنسی خود را از دست داده اید ، آسیب دیده و گیج شده اید.

رایحه های ضروری برای تعادل: پرتقال ، یلانگ یلانگ و برگاموت (ترنج)

چاکرای ریشه -مولادهارا - بر اعتماد اولیه تمرکز می کند. ممکن است تجربه کنید: تنبلی ، نگرانی در مورد امور مالی ، گیر کرده و از بدن خود ناراضی هستید.

رایحه های ضروری برای تعادل: چوب سرو ، میر یا وتیور

..
ارسال نظر
به انگلیسی وارد شود
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد