شرایط و قوانین

شرایط و قوانین

تینوکالابر اساس قواعد حرفه‌ای تجارت الکترونیک از تمامی کاربران و خریداران ارجمند استدعا دارد موارد ذکر شده در این بخش را به دقت مطالعه نمایند. خرید، سفارش و استفاده از خدمات این سایت به منزله مطالعه و تایید این شرایط و قوانین از طرف کاربر تلقی می‌شود.

شرایط عمومی

اعلام می‌کنیم تمامی اصول، رویه و مراحل سرویس دهی سایت تینوکالا مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و آیین‌نامه‌های تجارت الکترونیکی و قوانین حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بوده و همچنین از کاربران و خریداران محترم انتظار می‌رود که به این قوانین پایبند باشند. شایان ذکر است، کاربران با استفاده دائمی از این سایت از تغییرات حاصله نیز مطلع هستند.

 تعریف خریدار یا کاربر

خریدار یا کاربر سایت اصطلاحاً به شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) گفته می‌شود که با طی نمودن مراحل ثبت‌نام و تایید نهایی، از خدمات سایت تینوکالا مثل ثبت سفارش کالا برخوردار می‌شود.

همچنین بر اساس قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

 تعریف فروشنده و شرایط فروش کالاها

محصولات ارائه شده در ‌سایت، یا توسط تینوکالا  از شرکت‌های معتبر و قانونی خریداری و عرضه می‌شود و یا برخی فروشندگان (تأمین‌کنندگان) کالا با تینوکالا همکاری می‌کنند و محصولات خود را به‌واسطه این فروشگاه اینترنتی به فروش می‌رسانند. فروشنده، شخصی حقیقی یا حقوقی است که محصول خود را در وب‌سایت تینوکالا عرضه کرده و به فروش می‌رساند. همچنین اعتبار فروشنده‌ها توسط تینوکالا بررسی و مدارک مورد نیاز از ایشان دریافت می‌شود.

- امور مربوط به کیفیت، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.

- در صورت نیاز خریدار برای تمام سفارشات همراه با کالا فاکتور نیابتی ارسال می‌شود.

نحوه و شرایط ارسال

فروشگاه اینترنتی تینوکالا با بهره گیری از امکانات برتر لجستیکی و حمل کالا با استفاده از ساختارهای مرسوم ارسال کالا همچون پست و شرکت های باربری معتبر، نسبت به ارسال و تحویل به موقع و ایمن سفارشات خریداران تلاش می کند. شرایط عمومی برای ارسال کالا به شرح زیر است:

- هزینه ارسال کالا (برای خریدهای بیشتر از 500 هزار تومان) و برای سایر نقاط کشور بر اساس مغادیری چون وزن و مسافت محاسبه و قبل از تایید نهایی سفارش به اطلاع خریدار می رسد.

-  سفارشات برای سایر شهرها از 72 ساعت بعد از ثبت سفارش تحویل پست و یا باربری خواهد شد و بر اساس ساختار پست کشور و سیستم حمل و

نکته: تامین، بسته بندی و تحویل کالا به پست و تیپاکس برای ارسال به خریدار در اسرع وقت از وظایف و اهداف اصلی تینوکالا است. توجه فرمایید، فرستنده ی کالا مسئولیتی در قبال تاخیر در تحویل مرسولات توسط اداره پست و یا تیپاکس ندارد. اما در عین حال تینوکالا این اطمینان خاطر را به خریداران می دهد که از پیگیری های لازم در مورد تاخیر تحویل مرسولات، دریغ نمی کند.

شرایط استرداد کالا

یکی از اصول ما در تینوکالا گارانتی بازگشت کالا است؛

توجه داشته باشید که استرداد و بازگشت کالا فقط در صورتی امکان پذیر خواهد بود که بسته بندی و ظاهر کالا توسط خریدار محترم مخدوش نشده باشد. لازم به ذکر است که مسئولیت آسیب به کالا حین بسته بندی و ارسال بر عهده‌ی تینوکالا است. خریداران محترم میبایست درخواست عودت کالاهای دریافتی را حداکثر 6 روز پس از دریافت سفارش به پشتیبانی تینوکالا اعلام نمایند؛ ترجیحا از طریق پیام در پیام رسان واتساپ با شماره  09128351864 همچنین وجه دریافت شده از طریق درگاه‌های آنلاین، حداکثر تا 3 روز کاری پس از تحویل کالای مسترد شده در انبار تینوکالا ، به خریدار عودت خواهد شد.

- لازم به ذکر است که خریدهای کارتنی، حجیم (بیشتر از 10 کیلوگرم و یا با طول، عرض یا ارتفاع بیشتر از 1 متر) و عمده (بیشتر از 10 عدد) شامل شرایط استرداد کالا نمی شود.
- نیاز به تاکید است که کالاهایی قابل مرجوع و استرداد هستند که از حالت پلمپ و بسته بندی اولیه خارج نشده باشند. اگر از دستگاهی استفاده شده باشد به هیچ وجه قابل استرداد نیست، مگر مشکلات فنی دستگاه، که میبایست از طریق پشتیبانی فنی تینوکالا بررسی و برای شرکت گارانتی ارسال و بررسی مجدد و رفع نقص شود. تایید یا عدم تایید مشکلات فنی کالا منوط به بررسی کارشناسان فنی تینوکالا است.
- مطلع باشید، خریداران محترم میبایست بسته بندی و کالای تحویل شده را در هنگام تحویل از لحاظ آسیب فیزیکی بسته و یا کالا بررسی نمایند و پس از بررسی و تایید سلامت فیزیکی تحویل گرفته و پیک یا مامور ارسال را ترخیص نمایند. در صورت تحویل کالا بدون بررسی عواقب ناشی از آسیب فیزیکی بعد از تحویل و تایید بر عهده خریدار محترم است.

در صورتی که  کالا از لحاظ فنی ایراد و یا مشکلی داشته باشد خریداران محترم میبایست حداکثر تا 6 روز پس از تحویل به پشتیبانی تینوکالا اطلاع داده و نسبت به استرداد کالا اقدام نمایند. کارشناسان فنی تینوکالا پس از بررسی کالای مسترد شده، نسبت به تعویض کالا و یا لغو سفارش و عودت وجه اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

در مواردی چون انصراف از خرید و یا لغو شدن سفارش از طرف خریدار و یا توسط تینوکالا ، وجه خریدار محترم حداکثر تا 72 ساعت (3 روز کاری) پس از اعلام انصراف و یا کنسل شدن سفارش به حساب خریدار عودت خواهد شد. 

لازم به ذکر است در صورت انصراف از خرید و درخواست استرداد کالا هزینه های حمل و نقل (رفت و برگشت) بر عهده خریدار محترم است.

ارتباطات

هنگام استفاده از خدمات این سایت و یا برقراری ارتباط با ما می‌پذیرید که به صورت الکترونیکی از طریق پست الکترونیکی، پیامک و یا سایر امکانات به درخواست شما پاسخ دهیم.

اطلاعاتی که در هنگام ثبت‌نام در سایت تینوکالا ثبت کرده‌اید اعم از پست الکترونیکی، شماره تلفن همراه و آدرس، مسیر پاسخگویی و ارتباط ما با شماست.

 قیمت گذاری

قیمت گذاری در تینوکالا بر اساس قیمت مصرف‌کننده مندرج بر روی کالا و تخفیفات داده شده توسط انبار و یا تأمین کنندگان مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است و سایت تینوکالا همواره نسبت به بروز‌رسانی قیمت‌ها اقدام می‌نماید. لازم به ذکر است در مواردی که کالا به صورت خاص و در بازه زمانی کوتاه دچار تغییر قیمت شده باشد، محتمل است قیمت مصرف‌کننده بدلیل موجودی قبلی در انبار کمتر از قیمت مندرج در سایت باشد. بدیهی است که در چنین موارد خاصی، با توجه به عدم اطلاع سایت تینوکالا از اختلاف قیمت، کالا بر اساس نرخ روز به‌فروش خواهد رسید. خریداران محترم باید آگاه باشند که همواره قیمت‌های مندرج در سایت تینوکالا ملاک محاسبه و صدور فاکتور است. همچنین در مواقع همچون هیجانات بازار و نوسانات شدید قیمتی و عدم ثبات بازار ممکن است قیمت کالاها با تغییر ناگهانی مواجه شود که بروزرسانی درج قیمت در سایت به تعویق افتاده باشد، در این موارد خاص پ تینوکالا حق لغو سفارش را برای خود محفوظ می‌داند.

شرایط پرداخت

به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت “پرداخت اینترنتی” از طریق درگاه‌های معتبر موجود در سایت انجام دهند.

در صورتی که هزینه سفارش از طریق درگاه اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل‌گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید مدرک شناسایی معتبر مانند کارت‌ملی همراه داشته باشد.

نکته: تمام سفارشات حجیم (بیشتر از 10 کیلوگرم و یا با طول، عرض یا ارتفاع بیشتر از 1 متر)، سفارشات کلی (بیشتر از 10 عدد) و کارتنی، میباست قبل از ارسال به صورت کامل تسویه شوند.

در مواردی برای جلب اعتماد بیشتر مشتریان و شرایطی از قبیل قطعی درگاه‌ های اینترنتی و یا عدم تسلط خریدار محترم به استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی پرداخت ها به صورت کارت به کارت انجام خواهد شد. در این روش که هنگام ثبت نهایی سفارش قابل انتخاب است پس از ثبت نهایی، پیامکی شامل مبلغ و شماره کارت ارسال خواهد شد، همچنین در صورت عدم ارسال پیامک خریداران می توانند از راه تماس با پشتیبانی شماره کارت را دریافت نموده و پرداخت را انجام دهند. پس از انجام پرداخت کارت به کارت خریدار محترم میبایست شماره پیگیری تراکنش بانکی را در سایت ثبت نماید و یا به صورت شفاهی به بخش پیشتیبانی تینوکالا اطلاع دهد.

نکته: سفارش خریداران محترم فقط زمانی معتبر است که از طریق درگاه های پرداخت تایید شده باشد و یا از طریق پرداخت کارت به کارت به تایید بخش مالی تینوکالا رسیده باشد. در غیر اینصورت سفارش در حالت معلق و غیر قطعی قرار دارد و ممکن است شامل مواردی چون حذف تخفیف، افزایش قیمت و یا عدم موجودی شود.

نکته: اعتبار سفارشاتی که برای پرداخت از طریق کارت به کارت ثبت می شوند تا ساعت 23:59 همان روز است. همچنین اگر در فاصله ثبت سفارش تا واریز کارت به کارت قیمت کالا تغییر کند، معیار قیمت جدید کالاهاست و در صورت عدم تمایل خریدار به واریز مابه التفاوت، سفارش لغو شده و وجه واریزی حداکثر تا 72 ساعت به حساب خریدار محترم عودت خواهد شد.

نکته: سفارش کالاها در فروش ویژه (کالاهایی که در دسته بندی فروش ویژه قرار دارند)، میبایست فقط از طریق درگاه های پرداخت و یا به صورت کارت به کارت پیش از ارسال، پرداخت و تسویه کامل شوند. لذا ثبت سفارش در فروش ویژه در مشهد، تهران و سایر شهرها به صورت پرداخت در محل امکان پذیر نبوده و سفارشاتی که پرداخت نداشته باشند به صورت خودکار لغو می شوند.

همچنین مبنای روش ارسال در فروش ویژه فیلد روش ارسال در صفحه کالاست. برای مثال ممکن است در فروش ویژه و فوق العاده کالا فقط از طریق تیپاکس (به صورت پس کرایه) ارسال شود. در این موارد امکان انتخاب ارسال با پست به صورت اتومات حذف می گردد. بر این اساس امکان ارسال رایگان حتی برای سفارش های بیشتر از 500 هزار تومان نیز ممکن نیست و ارسال از طریق تیپاکس انجام می شود و هزینه حمل به صورت پس کرایه در مقصد توسط خریدار محترم میبایست پرداخت گردد.

نمایندگی

تینوکالا هیچ‌گونه نمایندگی و یا شعبه‌ای در دیگر شهرها ندارد.

محتوا 

هر چه در سایت تینوکالا در دسترس کاربران قرار می‌گیرد اعم از کلیه خدمات، صفحات، تصاویر، موارد قابل ذخیره‌سازی، داده ها و محتوای موجود جزئی از اموال تینوکالا محسوب می‌گردد و حق استفاده و انتشار رسمی آن برای تینوکالا محفوظ است.
کلیه حقوق سایت تینوکالا شامل قوانین حق تکثیر و غیره به این سایت تعلق دارد. 

حریم خصوصی

تینوکالا خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق راه‌ های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

توجه

به دلیل عدم امکان ثبت و پرداخت حضوری، از ارائه خدمات فروش به صورت حضوری معذور هستیم. لازم به ذکر است تحویل حضوری کالا پس از ثبت سفارش در سایت با هماهنگی قبلی با بخش فروش از طریق مراجعه به دفتر فروش تینوکالا امکان پذیر است .

نظرات