استفاده از آویزهای چشم و نظر و کاربرد آن

  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۴۴:۰۹ ق.ظ

 

آویزهای چشم و نظر معروف به مهره نظر قربانی :

یکی دیگر از روش های دفع چشم زخم استفاده از «نظر قربانی» است. نظر قربانی اینچنین تعریف شده است: «مهره ای باشد از شیشه سیاه و سفید و آبی لاجوردی و به شکل ها و اندازه های مختلف است که به جهت دفع چشم زخم استفاده می گردد. بعضی به مهره «نظر قربانی»، «خرمهره» می گویند ».

 

آویزهای چشم و نظر در خانه بسیاری از ما وجود دارد و اعتقاد به آن در فرهنگ ما ریشه کهنی دارد. مردم بر این باورند نظر قربانی دور کننده تمام بدیها و حسادتها بوده و برای صاحب خود شانس به همراه می‌آورد.هدف استفاده از نظر قربانی پیش‌گیری از چشم زخم است. نظر قربانی بر دیوار منزل و محل کسب و کار و گردن بچه‌ها و یا حیوانات عزیزی که تامین کننده درآمد خانواده بوده نصب میشده‌است بعضی از صاحبان وسایل نقلیه آنرا به آینه جلوی اتومبیل خود آویزان می کنند. امروزه بیشتر از نظر قربانی برای تزئین استفاده می‌شود.

امروزه بعضی چنین تفسیر می کنند که چشم زخم عبارت از امواج منفی است که از بعضی چشم ها خارج می شود و رنگ آبی خاصیت دفع کننده امواج منفی را دارد و بلافاصله آنرا بی اثر می کند.

 

 

اعتقاد به چشم زخم در دیگر کشورها :

در کشور ترکیه نیز برای دور کردن چشم بد از خود، نزدیکان و اموال خود، از نظر قربانی استفاده می کنند. در بعضی از نقاط حتی نظر قربانی را به یخچال و چرخ خیاطی و امثال آن نیز آویزان می کنند.

 

 

شما کاربران گرامی میتوانید محصولات متنوع از آویزهای چشم و نظر ساخت کشور ترکیه با بهترین کیفیت ساخت (محصول اورجینال) را از فروشگاه اینترنتی تینوکالا بصورت آنلاین با مناسب ترین قیمت انتخاب نمایید و درب منزل یا محل کار دریافت نمایید

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید